På turné

 

 

2022

Januari

1. Skultuna Lagårn 17-21 http://www.skultunalagarn.se/

4. Borlänge Stora Björn 19-23 http://www.hedbugg.nu/

5. Huskvarna FP 19-23 https://huskvarnafolketspark.se/

10-20 semester

21. Kungälv Kvarnkullen 20-24 https://dansdags.se/dansstallen/SkEdQg6k-MAf/kvarnkullen-kungalv

22. Vallentuna Bällstabergsskolan 19-23 https://dansdags.se/dansstallen/TdE7r3xSL1/ballstabergsskolan-vallentuna

26. Viking Line Cinderella http://www.vikingline.se

28. Oskarshamn FP 21-01 https://www.folketshusochparker.se/arrangor/oskarshamns-folkets-hus-och-park/

29. Sandhem Sägnernas Hus 19-24 https://www.sagnernashus.se/

30. Karlstad Mariebergsskogen 17-21 https://www.mariebergsskogen.se/sv/

Februari

5. BoråsParken 20-24 

11. Norrköping Borgen 21-01 https://borgennorrkoping.com/

12. Eringsboda Brunn 21.30-01.30 https://eringsbodabrunn.se/

18. Uppsala Fyris Park 20-24 http://fyrispark.se/page/homepage

19. Trollhättans Folkets Park 20-24 https://www.trollhattan.se/startsida/uppleva-och-gora/kultur/kultur–och-aktivitetshus/program-pa-folkets-park/

24. Stockholm Viking Line Cinderella https://www.vikingline.se/hitta-resa/fartygen/ms-cinderella/

25. Hallunda Folkets Hus 20-24 https://hallundafolketshus.se/

Mars

4. Kungälv Kvarnkullen 20-24 https://www.laget.se/IKKongahalla/Page/268828

5. Mjölby Kvarnparken 21-01 https://www.kvarnparkenmjolby.se/

7/17 Semester

18. Arboga Folkets Park 20-24 https://folketsparkarboga.se/

19. Båberg Träffen 21-01 http://www.traffenbaberg.se/

20. Nässjö Mellangatan 2 17.30-21.30 http://www.nsdk.se/

21.Laholm Lagagården 19.30-23.00 https://www.danslogen.se/dansstallen/spelplan/lagagarden_laholm

26. Norrköping Borgen 20-01 https://borgennorrkoping.com/

27. GävleParken 18-22 https://estraden.com/

April

2. Lidköping Rotundan 20-01

3. Växjö Svinghallen 17-21 https://www.swing.se/

8. Bollnäs Ordenshuset Hå 19-23 

9. Stugun Nornan 21-02 http://www.lejondans.com/dansstalle/stugun-nornan

10. Tullinge Ebba Dansklubb 17-21 https://www.ebba.se/

14. Tierp Möbeln 19-24 https://www.tickster.com/sv/events/at/egydzrfx1t8gm74/kulturhuset-mobeln

15. Södra Vi Pumpen 20-01 https://www.pumpen.se/

16. Vårgårda Tångahallen 20-01 https://dansdags.se/dansstallen/rJxcxk6JbfRM/tangahallen-vargarda

17. Huskvarnaparken 19-24 https://huskvarnafolketspark.se/

18. Mörrum Folkets Park 18-22 http://www.morrumsfolketspark.se/dans.php

22. Mjölby Ishallen 19-01 https://happeningnext.com/event/mj%C3%B6lby-dansmara-2022-eid3a08eudvrv

23. Borås FP 19-24 https://www.parkhallenboras.se/

28. Viking Line Cinderella https://www.vikingline.se/

29. Uppsala Fyris Park 20-24 https://fyrispark.se/

30. Örsåsa Loge 21-01 https://www.orsasaloge.se/

Maj

6. Sandhem Sägnernas Hus 20-24 https://sagnernashus.se/

7. Örebro Brunnsparken 20-24 https://www.brunnsparken.com/

8.  Ljungsbro FP 18-22 https://www.ljungsbroparken.se/

13. Mörrum Folkets Park 20-01 http://www.morrumsfolketspark.se/dans.php

14. Vallentuna Bällstabergsskolan 19-23

16-20 Spärr

21. Gamleby Folkets Park 20-01 https://gamlebyfolkpark.se/

24. Haverdal Västerhagen 20.30-24 http://www.vasterhagen.nu/

25. Jönköping Fröjden 18-23 https://jsdk.se/frojden/frojdendansen-program/

27. Kungälv Kungälvsparken 20-24 

28. Skultuna Oscars Loge 19-24 http://www.skultunalagarn.se/

29. Hågelbyparken 17-22 https://hagelby.se/

 

Juni

3. Stockholm Mälarsalen 19-23 https://www.malarsalen.se/

4. Vassmolösa Stallet 21-01 https://www.stallet-vassmolosa.se/

5. Valö festplats 21-01 http://valocafe.se/

10/11 Mörrum Fp https://morrumsfolketspark.se/

12. Vadstena Folkets Park 18-22 https://www.folketshusochparker.se/arrangor/vadstena-folkets-park/

13/24 Semester

25. Svärdsjö Mannes Loge 21-01 https://sommardans.se/organizer/mannes-loge/

28. Skultuna Oscars Loge 19-23 https://dansdags.se/dansstallen/BJrnGy6JZfAf/oscars-loge-skultuna

29. Jönköping Fröjden 18-23 https://jsdk.se/frojden/frojdendansen-program/

 

Juli

1 Vara Badhusparken 21.00-23.30 https://vara.se/2022/03/artistslapp-jordgubbens-dag/

6-7 Lundegård After Beach och dans https://lundegard.se/dansvecka/

8 Sölvesborg Killebomsfestivalen 21-01 https://www.solvesborg.se/uppleva-och-gora/kultur-och-evenemang/evenemang/killebom.html

10-15 Semester

16 Knutby Folkets Park 21-01 https://www.knutbyfolketspark.com/

17 Malung Dansveckan https://dansbandsveckan.se/

19 Åsliden Nor 20-24 https://dansdags.se/dansstallen/HJKhMJpkWf0G/aslidens-dansloge-jarvso-nor-

20 Bollstabruk Ärstaparken 20-24 https://dansdags.se/dansstallen/1iMpVMbeMc/arstaparken-kyrkdal

21 Skellefteå Folkets Park 20-24 https://folkparkenskelleftea.se/

22 Bredsele Park 20-24 https://www.bredselepark.se/

23 Långsele Hanssons Loge 20-01 http://www.hanssonsloge.se/

27 Borensberg Folkets Park 19.30-23.30 https://www.folketshusochparker.se/arrangor/borensbergs-folkets-park/

28 Falun Lilltorpet 19-23 https://lilltorpet.se/dans

30 Urshult Kärrasand 21-01 https://www.kaerrasandscamping.com/

 

  • bild_underkant